Connect with us

Futbol

Premiashon di FFK

Djabièrne 6 di yanuari a tuma lugá e anochi di premiashon di FFK kaminda den un ambiente ameno FFK a entregá premiashon na tur su kategorianan, dirigente i hungadónan ku a sobre sali den 2016.

Esaki nan ta lo siguiente;

1. SEKSHON HUBENIL:
– Kategoria U-9: SUB KAMP: EXCELLENCE
KAMPION: SUBT
– Kategoria U-11 B SUB KAMP: EXCELLENCE
KAMPION: WILLEMSTAD
– Kategoria U-11 A SUB KAMP: VESTA
KAMPION: EXCELLENCE
– Kategoria U-13 B SUB KAMP: EXCELLENCE
KAMPION: SUBT
– Kategoria U-13 A SUB KAMP: EXCELLENCE
KAMPION: ATLETIKO SALINJA
– Kategoria U-15 B SUB KAMP: SUBT
KAMPION: WILLEMSTAD
– Kategoria U-15 A SUB KAMP: WILLEMSTAD
KAMPION: SCHERPENHEUVEL
– Kategoria U-17: SUB KAMP: UNDEBA
KAMPION: SCHERPENHEUVEL
– Kategoria U-20: SUB KAMP: SCHERPENHEUVEL
KAMPION: C.S.D. BARBER

2. REKONOSIMENTU NA BALUARTENAN:
– Edgar Meulens
– Wilbert Martijn
– Ruben Brandborg
– Erwin Rekondie
– Kenneth Bregita

3. DAMAS
a. ekipo sub kampion INTER WILLEMSTAD
b. ekipo kampion HUBENTUD FORTUNA

4. TERSER DIVISHON
a. ekipo sub kampion CLUB DEP. STA ROSA
b. ekipo kampion CAR. INT. UNIVERSITY

5. 2º. DIVISHON
a. ekipo sub kampion C.H. MAHUMA
b. ekipo kampion INTER WILLEMSTAD

6. 1e. DIVISHON  unikamente entrega medaya
a. ekipo sup kampion SCHERPENHEUVEL
b. ekipo kampion CENTRO DOMINGUITO

7. DIRIGENTE ATMINISTRATIVO
3er Divishon: nominadonan Engelmar Marceli /Alvaro de Avila

GANADOR: ENGELMAR MARCELI

2º. Divishon: nominadonan: Gilmar Pisas/Frensel Martis/Ruthlin Schmidt/Reinaldo Apostel

GANADOR: RUTHLIN SCHMIDT

1e Divishon: nominadonan Gregory Djaoen/Johanneke Schelling/Leo Davelaa

GANADOR: LEO DAVELAAR

6. DIRIGENTE TEKNIKO
3º. Divishon: nominadonan Alvaro de Avila (CIU)/Frank Lichtenberg (CD STA ROSA)

GANADOR: FRANK LICHTENBERG

2º. Divishon: nominadonan Jeroen Sprik (IW) /Silvio Alberto (CHM) / Olivier Windster (IND)

GANADOR: JEROEN SPRIK

1e Divishon nominadonan Ingemar Pieternella (CD)/Kenneth Bernabela (Scherpenh)/Lenox
Maurits (JH)

GANADOR: KENNETH BERNABELA

7. A. REKONOSIMENTU PA REFEREENAN KU A
DIRIHI WEGANAN FINAL DI;
PROME DIV.: Mike v/d Sande, Sam Hye, Pablo de Avila, Juniel Adelina
2º DIV.: Juniel Adelina, Roebuneck Mathilda, Rayner Goedgedrag, Jodison
Isenia

B. WES
Nominadonan Juniel Adelina/Sam
Hye/Mike v.d. Sande
GANADOR: SAM HYE

9. FAIR PLAY CUP
– DAMAS: INTER WILLEMSTAD / HUBENTUD FORTUNA
– 3er Divishon: Buena Vista
– 2o. Divishon: Inter Willemstad
– 1é Divishon: C.S.D. Barber

10. Ekipo di aña
– Damas: Hubentud Fortuna
– 3er Divishon: Club Deportivo Sta. Rosa
– 2o Divishon: Inter Willemstad
– 1é Divishon: Scherpenheuvel

11. Nobato di aña:
Nominadonan
Dean Lourensz (CSDB)/Georginio Ascencion (Scherp) /
Sharlion Nivillac (CD)

GANADOR : DEAN LOURENSZ

12. PREMIO ESTIMULO: Ilse Marie Jacobus-Kopra (Vesta)

13. Mihó Keeper:
– DAMAS: nominadonan: Curilma Carolina (IW) / Ruthvienca Pietersz (H.F.)

GANADOR: RUTHVIENCA PIETERSZ

– 3er Divishon: nominadonan: Wengsly Jennie (CDSTA R)/Rodnel Demosthenes (HAITIAN UNION KLUP)
GANADOR: WENGSLY JENNIE

– 2o. Divishon: nominadonan: Pedro de Sousa (IW)/Candrick Balochie (CHM)/Sjahir Colina
Cotopo (Sithoc)

GANADOR: CANDRICK BALOCHIE

– 1é Divishon: nominadonan Gino Costina (HF)/Jarzinho Pieter (CD) / Julian Gaviria Valencia (JH)
GANADOR: JARZINHO PIETER

14. Goleadó:
DAMAS: Samantha Statie (HF)
3er Divishon: William Aarango Hernandez (CIU)
2o. Divishon: Arturo Torres (IW)
1é Divishon: Jurensley Martina (CSDB)

15. FUTBOLISTA DI AÑA:
– Nominadonan: Ashar Bernardus (CD) / Nicolas
Rocha Gomez (Scherp) / Christopher
Isenia (CSDB)

GANADOR: NICOLAS ROCHA GOMEZ

Click to comment
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x